تبلیغات
matalebe janjalio khafan - ردپای آدم فضایی ها در تهران!
جمعه 9 تیر 1396

ردپای آدم فضایی ها در تهران!

   نوشته شده توسط: roozbeh nasiri    

شاید باور این واقعیت مشكل باشد كه همین بیخ گوش ما در تهران آدم‌های زیادی زندگی می‌كنند كه به وجود آدم فضایی‌ها یا حداقل موجودات فضایی باور دارند.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ترس از خرافاتی تلقی شدن یا فکر کردن به اینكه اگر باور خود مبنی بر وجود موجودات فضایی را علنی كنند، دیگران نگاهی متفاوت به آنها خواهند داشت، اغلب باعث می‌شود این فكر از خودآگاه افراد پس رانده شود. آنها وقتی در موقعیتی قرار می‌گیرند كه می‌توانند درباره این مساله حرف بزنند به یك‌باره به ناخودآگاه خود مراجعه می‌كنند و از باورهایی حرف می‌زنند كه حتی فكر كردن به آنها هم دلهره‌آور است. 
 
اقشار مختلفی از شهروندان تهرانی در پاسخ به سوال خبرنگار «آرمان» درباره موجودات فضایی پاسخ‌های جالب می‌دهند كه مرور آنها ابعاد تازه‌ای از باوری را نشان می‌دهد كه در پس‌زمینه ذهن برخی پایتخت‌نشینان وجود دارد. فرض كنید وسط یك خیابان ایستاده‌اید و بناگاه یك نفر به سمت شما می‌آید و می‌پرسد: «به آدم فضایی یا موجودات فضایی اعتقاد داری؟» در ابتدا احتمالا از این سوال تعجب خواهید كرد و بعد سعی می‌كنید به طنز جواب او را بدهید تا برود دنبال كار خودش. به احتمال زیاد هنگامی‌كه آن فرد به شما می‌گوید كه روزنامه‌نگار است و دارد درباره این مساله تحقیق می‌كند، آنگاه برایتان موضوع جدی‌تر خواهد شد. جدی شدن موضوع باعث می‌شود، حرف‌ها و اظهارنظرهایی مطرح شوند كه مرور كردن آنها خالی از لطف نیست. 
 
 مراقب ارتباط با فضایی‌ها باشید 

«موجودات فضایی خارج از زمین وجود دارند و بهتر است زمین مراقب ارتباط با آنها باشد.»

 این جمله‌ای از یك فیلم علمی‌تخیلی نیست، بلكه چند سال قبل پروفسور هاوكینگ دانشمند انگلیسی این جمله را بیان كرد و دنیا را تكان داد. 

او در بخش دیگری از سخنانش می‌گوید: «با توجه به مغز ریاضی من اعداد به تنهایی حضور موجودات فضایی را معقول می‌داند.

 بحث اصلی بر سر این مساله است كه آنها احتمالا چه شكلی خواهند بود.» هاوكینگ در كنار اعتقاد به وجود آدم فضایی‌ها به برقراری ارتباط با آنها خوشبین نیست و می‌گوید: «چنین موجودات فضایی پیشرفت‌های احتمالا به دنبال جمع‌آوری تمام سیارات غنی هستند.» 

او سفر آدم فضایی‌ها به زمین را این‌گونه توصیف می‌كند: «درصورتی كه موجودات فضایی به زمین بیایند، نتیجه آن مشابه سفر كریستف كلمب به قاره آمریكا خواهد بود كه برای ساكنان بومی‌این قاره پیامد مثبتی نداشت.» 

حدود دوسال قبل یك سند محرمانه اف ‌بی ‌آی درباره اینكه چگونه افسران پلیس و ارتش شاهد انفجار یك بشقاب پرنده در شهر یوتا بودند، پس از 62 سال فاش شد.

 عكس‌هایی از آدم فضایی‌ها در این سند وجود داشتند، هر چند كه درباره صحت این سند شبهه وجود دارد اما اتفاقاتی این‌چنینی كه هرازگاهی روی می‌دهند باعث می‌شوند كه باورها درباره وجود آدم فضایی‌ها جانی دوباره بگیرند. 

مهم‌تر از این سند و گفته‌های هاوكینگ، یافته‌های علمی‌هستند كه باور به وجود آدم فضایی‌ها را تقویت می‌كنند. 

كشف شدن كهكشان راه شیری و احتمال وجود كهكشان‌های دیگر در كنار پیدا شدن آثار حیات در سیارات دیگر باعث شده است كه باور به وجود آدم فضایی‌ها رنگی واقعی‌تر به خود بگیرد. 
 
 آدم فضایی‌ها در قاب تصویر 

«من نمی‌دانم موجودات فضایی وجود دارند یا نه، ولی تحقیقاتی كه ناسا انجام داده است و كشف كردن علائم حیات در سیارات دیگر باعث می‌شود احتمال وجود آدم فضایی‌ها بیشتر شود.»
 اینها گفته‌های سوما  32ساله است كه معتقد است ساكنان سیارات دیگر شاید آدم نباشند ولی موجود زنده هستند. 

او ادامه می‌دهد: «تصویری كه از آدم فضایی‌ها در ذهن من وجود دارد همان تصویری است كه رسانه‌ها از آدم فضایی‌ها ارائه می‌دهند و به نظرم شبیه انسان‌ها هستند.»

 او از آدم فضایی‌ها نمی‌ترسد و احتمال می‌دهد كه آنها از انسان‌ها مهربان تر باشند. 

رسانه و به ویژه فیلم‌های تخیلی در ایجاد ذهنیت درباره آدم فضایی‌ها خیلی تاثیر داشته‌اند، به حدی كه بیشتر افراد تصویری كه از آدم فضایی‌ها دارند همان است كه از رسانه‌ها گرفته‌اند. 

نه تنها تصویری كه از آدم فضایی‌ها داریم بلكه ترس یا عدم ترس ما از آنها هم می‌تواند برخاسته از رسانه‌ها باشد. 

صبا 28 ساله می‌گوید كه آدم فضایی‌ها را دیده است و حتی می‌تواند تصویر آنها را هم نقاشی كند. 

او به «آرمان» می‌گوید: «من یك برنامه مستند درباره آدم فضایی‌ها دیدم و از آن موقع به وجود آدم فضایی‌ها باور پیدا كردم.» به نظر او آدم فضایی‌ها ترسناك هستند و شروع به كشیدن تصویر آدم فضایی‌ها می‌كند. 

آدم فضایی مورد نظر صبا كله درشتی دارد با چشمی‌های بزرگ و گرد. این آدم فضایی بینی ندارد، دهانش عادی است، پوستی براق دارد و كچل است. 
  
زمینی‌ها در انتظار فرازمینی‌ها 

 توحید 21 ساله آدم فضایی‌ها را موجوداتی تخیلی می‌داند و درباره آنها به «آرمان» می‌گوید: «من از چیزی كه ندیدم نمی‌ترسم. من تا حالا آدم فضایی‌ها رو ندیدم پس نمی‌تونم درباره‌شون چیزی بگم و وقتی ندیدمشون نمی‌تونم بگم كه ترسناك هستند.» برخلاف توحید كه آدم فضایی‌ها را موجوداتی تخیلی می‌داند، حمید 25 ساله معتقد است كه آدم فضایی‌ها وجود دارند ولی ترسناك نیستند. او به «آرمان» می‌گوید: «آدم فضایی‌ها را ندیده‌ام ولی بر حسب تصوری كه از آنها دارم، می‌توانند هر شكلی باشند.» 
 
شاید خیلی از افراد به وجود آدم فضایی باوری نداشته باشند یا درباره وجود آنها مطمئن نباشند اما با این وجود اتفاقات مختلف ثابت كرده‌اند كه زمینی‌ها تمایل زیادی به برقراری ارتباط با فرازمینی‌ها دارند و هر خبری كه ردپایی از آسمان در آن باشد می‌تواند با یك سرعتی باورنكردنی انتشار یابد. سه ماه قبل بود كه خبر برخورد شهاب سنگ با چند شهر ایران جنجال خبری به پا كرد. هر چند این خبر تكذیب شد اما در پستوی جنجال خبری پیرامون آن گرایشی عمیق به اجسام فضایی نهان بود. مهسا 25 ساله مطمئن نیست كه آدم فضایی‌ها وجود داشته باشند. او می‌گوید: «به نظر من وقتی كه آدم‌ها كهكشان‌های دیگر را كشف كنند، احتمال برخورد آنها با آدم فضایی‌ها و حمله آدم فضایی‌ها به زمین وجود دارد.» او درباره خبری كه چند روز پیش در یكی از خبرگزاری‌ها خوانده است، می‌گوید: «در این خبر نوشته شده بود كه روز 22 آبان یك شیء ناشناس كه شهاب سنگ هم نیست به زمین برخورد خواهد كرد. به نظر من وجود این اشیای ناشناس احتمال وجود آدم فضایی را بیشتر می‌كند.» 
  
«آدم فضایی‌ها» مرهم تنهایی انسان 

زمانی كه اسم آدم فضایی‌ها یا موجودات فضایی به میان می‌آید، قبل از اینكه وجود داشتن یا وجود نداشتن‌شان مساله باشد، تمایلی كه به وجود این موجودات وجود دارد، مهم است. 

به نظر می‌رسد كه احساس تنهایی در این كره خاكی انسان‌ها را كلافه كرده و همین باعث شده است كه آنها به دنبال موجودات دیگری در جاهای دیگر باشند. انسان از این تك بودن خسته است و می‌خواهد همانندهایی برای خودش بیابد تا به این طریق از تنهایی‌اش كاسته شود.

 ساكن این كره برای یافتن این موجودات دیگر به فضا رو آورده است و نامشان را آدم فضایی گذاشته است. این تمایل انسان به یافتن همتایان، زمانی كه نام این غریبه‌های فضایی را «آدم فضایی» می‌گذارد به خوبی خود را نشان می‌دهد. 

اسم آدم فضایی كه می‌آید لبخند می‌زند و با تعجب می‌گوید: «نمی‌دانم! شاید وجود داشته باشند.» 

سیاوش 24 ساله می‌افزاید: «خیلی از مكان‌ها وجود دارند كه انسان‌ها هنوز به آنجا نرفته‌اند، به همین دلیل احتمال اینكه در آینده آدم فضایی‌ها یا آثار آنها كشف شوند، وجود دارد.» انسان‌ها از زمانی كه به كرات دیگر قدم گذاشتند دائما به دنبال كشف آثار حیات و ردپای موجوداتی دیگر در این سرزمین‌های ناشناخته بودند. 

كشف آثار حیات در مریخ و سایر سیارات باعث شده است كه امید انسان‌ها به یافتن همتایان فضایی بیشتر شود. جبار 42 ساله در مجلات علمی، مطالبی را درباره آدم فضایی‌ها خوانده و معتقد است كه آنها وجود دارند. او به «آرمان» می‌گوید: «به نظر من آدم فضایی‌ها غول پیكر و درشت هستند ولی ترسناك نیستند و احتمال آمدن آنها به زمین كم است.» 

chocolate
سه شنبه 11 اردیبهشت 1397 06:29 ب.ظ
Today, while I was at work, my cousin stole my iphone and tested to see if it
can survive a 30 foot drop, just so she can be a
youtube sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views.
I know this is totally off topic but I had to share it with someone!
How did the Achilles tendon get it's name?
جمعه 13 مرداد 1396 06:22 ب.ظ
If you desire to grow your familiarity only keep
visiting this website and be updated with the most recent
gossip posted here.
How do I stretch my Achilles tendon?
شنبه 7 مرداد 1396 12:42 ب.ظ
Greetings from Los angeles! I'm bored to death at work so I decided to
browse your website on my iphone during lunch break.

I love the info you present here and can't wait to take a look when I get
home. I'm amazed at how quick your blog loaded on my phone ..
I'm not even using WIFI, just 3G .. Anyhow, good blog!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر